Kieżmark i miasto, zamek w Kieżmarku znajduje się tylko ponad 7 km od Vrbova. Jeśli podczas wakacji w Vrbovie dopadnie Cię najlepsza pogoda, program wakacyjny wypełni się wizytą w Kieżmarku i jego zamku. Po zwiedzeniu zamku zobaczyliśmy także muzeum w centrum miasta, które poświęcone jest kulturze mieszczańskiej. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego z wizyty w Kieżmarku wraz z krótkim opisem wycieczki.

Zamek miejski w Kieżmarku jest jedynym całkowicie zachowanym zamkiem na wzgórzu. Obecnie dostępne są w nim ekspozycje, które dokumentują rozwój Kieżmarku i jego okolic. Zwiedzanie zamku stopniowo przedstawia prehistoryczne i średniowieczne osady Kieżmarku, rozwój miasta od XIII do XIX wieku. Wystawa obejmuje również ekspozycje przedstawiające Związek Strzelecki w Kieżmarku, a ekspozycje są również poświęcone Spiskiemu Stowarzyszeniu Farmaceutów i Lekarzy Mudr. Vojtech Aleksandra. Szpital w Kieżmarku nadal nosi imię tego ważnego założyciela radiologii na Węgrzech. Wycieczka poprowadzi Cię przez dziedzińce, korytarze, wieże widokowe i na pewno Cię zainteresuje, chociaż osobiście doceniłbym więcej informacji - prawdopodobnie jestem wyzwaniem. Podczas naszej wizyty było też sporo ludzi na paradzie - co lepiej zrobić, jeśli podczas wakacji zacznie padać, prawda? 🙂.

Więcej informacji o zamku, a w szczególności o godzinach otwarcia można znaleźć na stronie Kieżmarku tutaj.

Jak wspomniałem we wstępie, po zwiedzeniu zamku zobaczyliśmy także w centrum miasta muzeum, które poświęcone jest kulturze mieszczańskiej.

Dodaj komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. wymagane pola są zaznaczone *